Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Požár chemičky v Chropyni – 1.den

Dne 8.4.2011 v 15:00 byla jednotka SDH Zubří vyslána s technikou CAS 25 LIAZ k rozsáhlému požáru průmyslového objektu v Chropyni na Kroměřížsku . Po příjezdu na místo události naše jednotka vystřídala již zasahující sbory. A bylo zahájeno intenzivní hašení objektu pomoci jednoho C proudu z CAS 25 LIAZ, která vyla doplňována dálkovou dopravou vody.

Zásah byl veden v dýchací technice. V 18:00 hlásí velitel zásahu lokalizaci požáru.Vzhledem k nemožnosti efektivního průniku hasičů k jednotlivým ohniskům, bylo místo požáru ponecháno samovolnému vyhoření. Hasiči nadále ochlazovali okolní místa a bránili případnému dalšímu rozhoření požáru.Nad ránem byla naše jednotka vystřídána a poslána zpět na základnu.Jednotka zasahovala na místě celkem 16 hodin.

Foto: http://hzscr.cz/