Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Požár lesa v Rožnově pod Radhoštěm

Dne 11.4.2011 v 13:15 byla jednotka SDH Zubří vyslána s technikou CAS 25 LIAZ k požáru lesa v Rožnově pod Radhoštěm, místní část Koryčanské Paseky. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že je zasažena plocha 100×100 metrů. Na místo událostí bylo prostřednictvím operačního střediska povolány další posilové jednotky a to HZS Valašské Meziříčí a ZHS Rožnov pod Radhoštěm.

K místu požáru nebylo možné samotnou technikou dojet a tak bylo vytvořeno dopravního vedeni v délce cca 100m, dále byly vytvořeny tři útočné proudy. Lokalizace požáru se podařila po 45minutách od příjezdu jednotek na místo. Voda do cisteren byla doplňována z hydrantové sítě. Zásah byl ukončen v 15:00hod.