Požár panelového bytu

Dne 9. 9. 2012 v 19:51 hod byla jednotka dobrovolných hasičů Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ k požáru bytu v panelovém domě. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a jednotka ZHS Rožnov pod Radhoštem. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru v prostoru kuchyně v jednom z bytu.

Do bytu byl natažen proud vysokotlaké vody a požár postupně lokalizován a likvidován. Celý zásah byl veden za použití dýchacích techniky z důvodu silného zakouření. Při zásahu všechny jednotky vzájemně spolupracovaly. Jednotka se vrátila na základnu v 21:35 hod.

Foto: www.hasici-roznov.cz

Požár panelového bytu

Dne 27.4.2012 v 13:05 hod byla jednotka dobrovolných hasičů Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ vyslána k požáru panelového domu na Sídlišti 6.května v městě Zubří. Požár zpozorovali sousedé, kteří viděli kouř v jednom z bytů na sídlišti. O události byli informováni hasiči. Ještě před jejich příjezdem se podařilo obyvatelům domu dostat se do bytu.

Po příjezdu na místo JSDH Zubří v dýchacích přístrojích pronikli do bytu a byl proveden průzkum v bytě panelového domu, kde došlo k zahoření potravin na plotně elektrického sporáku. V bytě se nenacházela žádná osoba, jen drobné zvířectvo, které bylo vyneseno z bytu ven. Po příjezdu HZS ZLK byla nasazena přetlaková ventilace a tak došlo k odvětrání prostor bytu.

Po ukončení zásahu byl byt předán majiteli. Jednotka se vrátila na základnu. Zúčastněné jednotky : JSDH Zubří, HZS ZKL PS Valašské Meziříčí, ZHS Rožnov pod Radhoštěm, JSDH Zašová.

Pátrání po pohřešované osobě

Dne 16.4.2012 v 23:00 hod. byla jednotka dobrovolných hasičů Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ vyslána na služebnu Policie ČR v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byly svolány jednotky HZS Valašské Meziříčí, ZHS Rožnov pod Radhoštěm, JSDH Tylovice, JSDH Valašská Bystřice a JSDH Dolní Bečva.

Po příjezdu všech jednotek bylo vyhlášeno pátraní po pohřešované osobě, kde hrozilo nebezpečí ze spáchání sebevraždy. Policie ČR vytipovala oblasti kde byla daná osoba naposledy zachycena pomocí mobilního signálu a tyto oblasti byly prohledávány.

Po půl noci byla pátrací akce ukončena a pohřešovaná osoba byla nalezena hlídkou Policie ve Valašském Meziříčí. Jednotka se vrátila na základnu 00:55 hod.

Ilustrační foto.

Požár travního porostu

Dne 9.4.2012 v 15:19 hod byla jednotka dobrovolných hasičů Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ, vyslána k požáru travního porostu, rákosu, který se snažili uhasit místní občané lopatami. Po příjezdu na místo události byly okamžitě zahájeny hasební práce pomocí dvou vodních proudů „C“ vedených z CAS 25 LIAZ. Zásahem se podařilo požár rychle lokalizovat.

Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a ZHS Rožnov pod Radhoštěm, které se po domluvě s velitelem zásahu vrátili zpět na základnu. JSDH Zubří dále pokračovala v dohašování skrytých ohnisek. Požárem nevznikla žádná škoda. Jednotka se vrátila na základnu v 16:35.

Technická pomoc

Dne 4.2.2012 v 08:28 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS25 Liaz k zatopeným domům v městě Zubří ul. Hamerská. Po příjezdu na místo událostí bylo zjištěno, že opět vlivem silných mrazů došlo k zamrznutí náhonu a vylití vody s koryta, kde následně docházelo k zaplavování zahrad a sklepních prostor rodinných domů.

Na místo události byla povolána jednotka městských hasičů z Rožnova pod Radhoštěm a starosta města Zubří. Jednotka provedla částečné rozbití náhonu a vytažení naplavených ledových ker. Jednotka se vrátila na základnu v 17:35 hod. Po domluvě s vodohospodáři byla dne 5.2.2012 povolána těžká technika.

Technická pomoc

Dne 3.2.2012 v 07:06 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS25 Liaz k odstranění nebezpečných stavů v městě Zubří ul. U Trati. Po příjezdu na místo událostí bylo zjištěno, že vlivem silných mrazů došlo k zamrznutí náhonu a vylití vody s koryta která ohrožovala rodinný dům.

Jednotka provedla rozbití zamrzlého jezu, a tak došlo ke snížení vody v korytě. Jednotka se vrátila na základnu v 10:22 hod.

Hasičský ples 2012

V sobotu 21. ledna proběhl v sále restaurace Pod Lipůvkou tradiční hasičský ples. Jeho organizátoři upřímně děkují všem, kteří si v předprodeji zakoupili vstupenky a podpořili tím jednu z každoročních aktivit zuberských hasičů, snažících se vedle naplňování svého základního poslání při ochraně lidských životů, zdraví a movitého či nemovitého majetku spoluobčanů pravidelně také o obohacování kulturního a společenského života města.

Poděkování však patří i těm, kdo ples na základě přímého oslovení hasičů formou roznášky pozvánek finančně podpořili, aniž by se ho poté zúčastnili. Vřelý dík vyjadřuje Sbor dobrovolných hasičů (SDH) v Zubří rovněž všem sponzorům, kteří hodnotnými cenami obeslali plesovou tombolu a připravili radost z výhry více než 110 účastníkům vydařené akce.

K tanci a poslechu při ní hrála skupina Gaspary, jíž se záhy podařilo navodit opravdu bezprostřední atmosféru, v níž se mnozí dokázali dobře bavit až do časných ranních hodin. Na základě jejich pozitivních reakcí organizátoři plesu s potěšením konstatují, že ti, kdo Pod Lipůvku našli v uvedenou sobotu večer za kvalitní zábavou připravenou SDH cestu, odcházeli – většinou až v neděli – spokojeni.