Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Požár travního porostu

Dne 9.4.2012 v 15:19 hod byla jednotka dobrovolných hasičů Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ, vyslána k požáru travního porostu, rákosu, který se snažili uhasit místní občané lopatami. Po příjezdu na místo události byly okamžitě zahájeny hasební práce pomocí dvou vodních proudů „C“ vedených z CAS 25 LIAZ. Zásahem se podařilo požár rychle lokalizovat.

Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a ZHS Rožnov pod Radhoštěm, které se po domluvě s velitelem zásahu vrátili zpět na základnu. JSDH Zubří dále pokračovala v dohašování skrytých ohnisek. Požárem nevznikla žádná škoda. Jednotka se vrátila na základnu v 16:35.