Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Požár balíků slámy

Dne 31.12.2013 ve 22:21 byla jednotka dobrovolných hasičů města Zubří, s technikou CAS 25 LIAZ vyslána k požáru v obci Zašová. Po příjezdu na místo JSDH Zubří bylo zjištěno, že se jedná o požár balíků slámy. Na poli u obce Zašová, sláma byla již ve fázi hoření.

Byly nataženy 2 útočné proudy C z CAS 25 LIAZ. Po příjezdu jednotek HZS byly nataženy další útočné proudy. Po lokalizaci požáru byly balíky rozebrány a prolévány vodou. Na místě zůstala naše jednotka a JSDH Zašová, k dohašení skrytých ohnisek požáru.

V 00:39 se jednotky vrátily na své základny.

Zúčastněné jednotky: JSDH Zubří, JSDH Zašová HZS ZKL PS Valašské Meziříčí, ZHS Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto www.pozary.cz.