Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Rozsáhlý požár chaty Libušín

Rozsáhlý požár zachvátil v nočních hodinách objekt chaty Libušín v lokalitě Pustevny na Vsetínsku. Jako první se na místo požáru dostavila jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. K ní se postupně začaly připojovat další povolané jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

V 00:49 hodin byl vyhlášen druhý a následně třetí stupeň požárního poplachu. Hasičům se z požárem zasaženého objektu podařilo vynést dvě propan–butanové láhve. Následně bylo velitelem zásahu hlášeno zborcení střešní konstrukce objektu. Plameny se mimo části interiéru šířily vlivem větru i po střešních konstrukcích.

Na místě požáru zasahovalo více jak 70 hasičů, nasazeno bylo 16 cisternových automobilů, vysokozdvižná plošina AP 27 a automobilní žebřík AZ 30. Na místo události přijel také velící a řídící důstojníci profesionálních jednotek HZS Zlínského kraje. V 02:47 hodin se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Velitelem zásahu byla ohlášena jeho lokalizace.

Nasazené jednotky:

Zlínský kraj:

 • Valašské Meziříčí 2× CAS, AZ 30
 • Zlín VEA
 • Rožnov pod Radhoštěm 2×CAS, AP 27
 • Horní Bečva CAS
 • Hutisko – Solanec CAS
 • Prostřední Bečva CAS
 • Zubří CAS
 • Valašská Bystřice 2×CAS
 • Zašová CAS
 • Karolinka 2×CAS
 • Velké Karlovice CAS

Moravskoslezský kraj

 • Frenštát pod Radhoštěm CAS
 • Trojanovice CAS

Z důvodu zvýšeného nasazení jednotek byly po třetí hodině ranní na stanice povolány zálohy. Podle zjištění se v objektu nenacházely žádné osoby.

Od 04:30 hodin byla na základě rozhodnutí velitele zásahu postupně odesílána část zasahujících jednotek zpět na své stanice. Po sedmé hodině na místě události zůstali hasiči pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří pokračovali v rozebírání konstrukcí a dohašování jednotlivých ložisek hoření.

V jedenáct hodin na místě požáru byly již jen tři jednotky hasičů, které prováděly dohašování lokálních ložisek hoření a odstraňování zbytků konstrukcí. V ranních hodinách bylo také zahájeno vnější a vnitřní ohledání místa události vyšetřovateli hasičů a Policie ČR.

V 12:40 hodin byla na krajské operační středisko ve Zlíně oznámena konečná likvidace události. Na místě zůstali vyšetřovatelé hasičů a PČR.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje