Požár rodinného domu

Kouř vycházející z rodinného domu zaregistroval jeden z občanů, který podezření na vznik požáru oznámil na tísňovou linku Policie ČR. V 10:23 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotkám profesionálních, městských a dobrovolných hasičů z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Zubří.

Do sedmi minut od příjezdu první jednotky se podařilo požár v silně zakouřených sklepních prostorech lokalizovat a současně s nuceným odvětráváním ho následně i likvidovat. Na místo události byla povolána i posádka zdravotnické záchranné služby, která provedla ošetření přítomného muže, který si ztěžoval na zdravotní potíže. Jeho zranění nebyla naštěstí vážná.

Podle prvotních odhadů způsobil požár škodu ve výši asi 50.000,- Kč a to především na vybavení kotelny. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v hodnotě okolo 1 200.000,- Kč

ZDROJ: HZS ZLK

Ze strany hasičů je v souvislosti s touto událostí vhodné opětovně upozornit na rizika manipulace s hořlavými kapalinami. V nedávné minulosti bylo na území našeho kraje evidováno několik požárů, které si vyžádaly i lidský život.