Obvodová soutěž v požárním sportu v Zubří

Dobrovolní hasiči každý rok měří své hasičské dovednosti na obvodových soutěžích. Každá oblast (obvod) v České republice na jaře pořádá vlastní obvodovou soutěž v požárním sportu, výherci pak postupují na okresní kolo, další výherci pak na krajskou a následně republikovou soutěž. Na Rožnovsku letos tento úkol připadl na Zubří po bezmála dvaceti letech.

Na místním fotbalovém hřišti v sobotu 16. května v dopoledních hodinách byla zahájena obvodová soutěž pro Rožnovsko, kde se sjely sbory z dvanácti obcí. Soutěžilo se v kategoriích muži, ženy a muži nad 35 let. Naše zuberské sbory měly zastoupení pouze v kategorii muži nad 35 let, kteří soutěžili pouze v požárním útoku. Zbylé dvě kategorie soutěžily navíc v běhu na sto metrů s překážkami.

Organizace byla po tak dlouhé době náročná, přesto se soutěž vydařila. Dokonce počasí nám přálo. Závěrem bychom chtěli poděkovat fotbalistům za zapůjčení fotbalového hřiště, aspoň jsme zvlažili travičku.

Soubory:

Výsledky obvodové soutěže – Zubří, 16. 5. 2015