Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Požár nízké budovy Zubří

Dne 7. 7. 2015 v 11:48 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána k požáru nízké budovy. Současně byla na místo události vyslána jednotka ZHS Rožnov pod Radhoštěm, HZS Valašské Meziříčí a hlídka Policie ČR. Po příjezdu na místo události byl potvrzen požár nízké budovy o rozloze 15 x 8m, za použití dýchacích přístrojů byl proveden průzkum, a pomocí dvou proudu „C“ bylo ohnisko lokalizováno a zlikvidováno. Po příjezdu vyšetřovatele HZS Zlínského kraje se jednotky postupně vracely na své základny. Naše jednotka zůstala na dohled požářiště spolu s vyšetřovatelem. Návrat na základnu 14:35.

Zpráva HZS ZLK:

Tři jednotky hasičů likvidovali dnes v poledne požár včelína v obci Zubří v okresu Vsetín.

Dne 7. 7. 2015 v 11:48 hodin přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně zprávu o požáru včelína v ulici Hamerská v obci Zubří. K uhašení ohně byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a dvě jednotky dobrovolných hasičů města Rožnov pod Radhoštěm a obce Zubří. Celkem vyjely k požáru tři automobilové stříkačky.

Včelín byl v době příjezdu hasičů celý v plamenech. Byly proto vytvořeny dva vodní útočné proudy a bylo zahájeno hašení. Plameny byly zlikvidovány za 30 minut od příjezdu hasičů k požáru. Po ukončení hašení byli hasiči ohrožováni podrážděnými včelami, které požár přežily. Během chvíle totiž ztratily svůj domov.

K ohněm poškozenému včelínu se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Následným šetřením bylo vyloučeno úmyslné jednání. Příčina vzniku požáru tak zůstává v šetření hasičů.

Oheň zničil pět včelstev a včelín, včetně vnitřního vybavení. Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 30 000 korun.

Během zásahu nedošlo k poškození techniky ani ke zranění zasahujících hasičů.

Autor: nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje