Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Mezinárodní tábor mladých hasičů v Německu

Ve dnech 24.7 až 2.8., s mezi přespáním v Rosdorfu, se mladí hasiči ze Zubří, Starého Zubří a Veselé v počtu 11 dětí, ve věku 10 až 15 let a 2 vedoucích účastnili 17. zemského stanového tábora v Dolním Sasku, Německo. Na tento tábor jsou zváni také hasičské sbory z Belgie, Polska, Rakouska, Slovenska a v neposlední řadě České republiky. Jelikož jsme byli již podruhé pozváni jako jediní účastníci z ČR, rádi jsme důstojně reprezentovali naši vlast. Tento tábor se koná jednou za tři roky a letos se ho účastnilo celkově 2 800 lidí. I přestože nám skoro celý týden pršelo a noc nám znepříjemňovala zima, dětem se tábor velice líbil a už se těší na další v roce 2018.

Naši dlouho hodinovou cestu jsme započali ve čtvrtek 23. 7. Po dlouhé cestě jsme přijeli  páteční ráno konečně do Rosdorfu, kde nás srdečně přivítal starosta pan Steinberg. Po vydatné snídani jsme se vydali do místní hasičárny, kde jsme se vybalili a po obědě jsme se vydali na výlet do města  Göttingen. Poté si zahráli kuželky a večer jsme si  pochutnali na netradičně podávaném řízku nebo-li Schnitzlu. Každý mohl sníst kolik řízků chtěl, což všichni hodnotili velice kladně. V sobotu ráno po snídani, jsme se chystali k odjezdu do Wolfshagen im Harz, který leží 80 km od Rosdorfu. Stan na tento tábor nám půjčili v Rosdorfu a po jeho naložení jsme vyjeli. Hodinová cesta uběhla rychle a po příjezdu do Wolshagenu byl každý překvapen množstvím techniky, která do tábora najížděla. Byly to stovky aut, které  krokem popojížděly po cestě k táboru. Po přijetí na místo jsme byli přiděleni do části tábora z názvem Lautenthal. Vyložili jsme věci a začali stavět stan spolu s kamarády z Rosdorfu. Stavění nám komplikoval silný vítr, který převracel i některé okolní stany. Následující den nám začal maraton soutěží. Jelikož jsou němci známí svou přesností, dalo nám to někdy časově zabrat. Naučili jsme se hrát Vikinské šachy, vyzkoušeli lezení po stromech, geocaching, účastnili jsme se Her bez hranic (které jsme v naší části tábora vyhráli)  apod. Zkrátka každý táborový den jsme měli nějaký program co stál zato.  Mezi jeden z nejlepších táborových zážitků můžeme zařadit náš výlet, kde jeli lanovou dráhou do 727 metrů nad mořem. Na vrcholku jsme se projeli na bobové dráze a mohli obdivovat okolí z menší rozhledny. I přesto, že nás skoro celý týden doprovázel déšť a zima, užívali jsme si všech aktivit do sytosti. Poslední den byl slunečný, jako by nám to počasí chtělo ten chladný týden vynahradit. Po snídani jsme začali skládat stan a po hromadném ukončení tábora všemi účastníky jsme se vydali na cestu do Rosdorfu. Kde jsme poté měli možnost upéct si vlastní pizzu, navštívit místní koupaliště a večer proběhlo grilovaní. Ještě ve Wolfshagenu jsme chtěli pomoct rosdorfským kamarádům s naložením věcí na nákladní auto, ale bylo nám řečeno, že je dost času než najede technika a pak než odjede. A opravdu. My odjeli v 10 hodin dopoledne, oni přijeli v 19 hodin odpoledne. V neděli 2.8 po přespáni u hasičů v Rosdorfu nastalo loučení, pro některé bylo těžké, pro některé ne. Nastoupili jsme do minibusu a o 11 hodin později jsme z něho mohli konečně vystoupit v Zubří  a užít si doslova teplo domova.

Za ten týden jsme navázali mnoho nových přátel a u některých se přátelství ještě víc semkla než doposud. Zároveň se prohloubily jazykové znalosti. Děti si vyzkoušely mnoho nových her a vytvořily si i něco na památku. I přesto že nám skoro celý týden pršelo a noci nám znepříjemňovala zima, dětem se tábor velice líbil a už se těší na další.  Zároveň děkujeme hasičům s Rosdorfu za jejich velkou pomoc, bez které by jsme se neobešli.

Nakonec ještě pár faktů k táboru.

V celkovém bodování za celý týden jsme se umístili na 110 místě ze 159 sborů.

Za celý tábor se například snědlo 55 000 krajíců chleba, 48 000 housek, 600 kg nutelly, 250 kg marmelády, 15 000 kg másla.Spotřebovalo se 7.000 litrů paliva a položilo se 20 km elektrických a komunikačních kabelů atd.

Více fotek a videí naleznete na: www.hasici-zubri.cz, www.facebook.com/hasicizubri,

Za mladé hasiče Nikita Petřeková a Josef Číp