Požár sazí komína na ulici Horní

Dne 5. 11. 2016 v 19:14 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána požáru sazí v komíně na ulici Horní. Současně byla na místo vyslána ZHS Rožnov pod Radhoštěm a HZS Valašské Meziříčí. Jednotka vrátila v 19:55 na základnu.

Požár sazí v komíně na ulici U Bečvy

Dne 10. 10. 2016 v 17:58 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána požáru sazí v komíně na ulici U Bečvy. Současně byla na místo vyslána ZHS Rožnov pod Radhoštěm a HZS Valašské Meziříčí. Jednotka vrátila v 19:45 na základnu.

Při hoření sazí v Zubří na Vsetínsku praskl komín, oheň pronikl do stropní konstrukce

Hlášení o hoření sazí v komíně rodinného domu v ulici U Bečvy v městě Zubří přijali hasiči dne 10. 10. 2016 v 17:57 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, jednotce hasičů města Rožnov pod Radhoštěm a dobrovolným hasičům města Zubří. K hlášenému požáru vyjely celkem tři automobilové stříkačky.

Pokračování článku na www.pozary.cz/clanek/147680-pri-horeni-sazi-v-zubri-na-vsetinsku-praskl-komin-ohen-pronikl-do-stropni-konstrukce/

Miroslav Pšenica vítězem soutěže O nejsilnějšího valašského hasiča

Dne 1. 10. 2016 se ve Valašské Bystřici konala soutěž TFA – Memoriál Richarda Trčky, O nejsilnějšího valašského hasiča. Soutěže se zúčastnil také také člen našeho hasičského sboru Miroslav Pšenice. I přesto, že na soutěží TFA startoval úplně poprvé, nechal za sebou všechny ostatní a soutěž na úžasném 1. místě vyhrál. Patří mu proto velká gratulace a dík za reprezentaci našeho sboru a města Zubří.

Požár travního a lesního porostu u Bečvy

Dne 25. 9. 2016 v 16:39 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána požáru travního a lesního porostu u řeky Bečvy. Současně byla na místo vyslána ZHS Rožnov pod Radhoštěm. Jednotka vrátila v 17:35
na základnu.

Závod hasičské všestrannosti mladých hasičů ve Valašské Polance

V sobotu 24. 9. 2016 se naší mladí hasiči zúčastnili závodu hasičské všestrannosti, který se letos konal ve Valašské Polance. Naši mladí hasiči se závodu zúčastnili ve složení dvou družstev – 1 družstvo mladších žáků (celkové 23. místo) a 1 družstvo starších žáků (celkové 27. místo). Soutěže se zúčastnilo celkem 64 družstev.

Pohárová soutěž mladých hasičů na Dolní Bečvě

V neděli 14. srpna 2017 se naše družstvo mladých hasičů zúčastnilo pohárové soutěže na Dolní Bečvě.

Oslavy SDH Trhová Kamenice

Spolu s hasiči ze Starého Zubří jsme se zúčastnili oslav SDH Trhová Kamenice. Na tyto oslavy jsme byli pozváni hasičema ze Zubří u Trhové Kamenice

Technická pomoc – čerpání vody

Dne 31. 7. 2016 v 16:31 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána na technickou pomoc, čerpání vody na několika místech ve městě Zubří. Jednotka vyjela s technikou Cas 24 Liaz a DA Avia. Po odčerpání vody ze zatopených míst se jednotka vrátila v 19:00 na základnu.

Páterání po pohřešované osobě

Dne 29. 7. 2016 v 19:03 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána na technickou pomoc, spolupráce se složkami IZS do Rožnova pod Radhoštěm. Jednalo se o pátrání po pohřešované osobě. Při cestě k místu události byly všechny jednotky informovány, že pohřešovaná osoba byla nalezena hlídkou Policie ČR. Jednotka se vrátila na základnu v 19:23 hod.

Přátelská soutěž mladých hasičů ve Valašské Bystřici

V pátek 22. 7. 2016 se družstvo našich mladých hasičů zúčastnilo soutěže mladých hasičů ve Valašské Bystřici. Jednalo se o soutěž netradiční, už jen díky tomu, že se soutěže zúčastnili také hasiči z naší partnerské obce Rosdorf, kteří k nám zavítali v rámci konání táboru mladých hasičů na Starém Zubří. Soutěže se dále zúčastnily také družstva z Valašské Bystřice, Vidče a Veselé.

Soutěžilo se v netradičním požárním útoku, kdy závodnici museli hned po startu zdolat tunel po čtyřech a po natažení hadicového vedení uhasit hořící domeček. Kromě požárního útoku se soutěžilo také v štafetě požárních dvojic. Hodnotícím kritériem této soutěže byla výška plamene hořícího domečku, což přineslo první místo našim kamarádům hasičům z Rosdorfu. Na druhém místě se umístilo družstvo z Veselé a na třetím místě naše družstvo mladých hasičů Zubří. Na čtvrtém místě následovalo družstvo z Valašské Bystřice a na pátém družstvo hasičů z Vidče.

Na závěr bychom chtěli poděkovat hasičům z Valašské Bystřice, kteří umožnili pořádání této soutěže a vlastními silami přichystali pro všechny krásné a zábavné odpoledne v přátelské atmosféře.