Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Obvodová soutěž mladých hasičů na Hutisku-Solanec

Naše družstvo mladých hasičů se dne 7. 5. 2016 zúčastnilo obvodové soutěže hry Plamen na Hutisku-Solanec. Na soutěž jsme se dlouho těšili, jelikož se jednalo o první v letošním roce, přesto jsme však odjížděli s drobnými obavami a respektem. Z důvodu špatného počasí, které nás doprovázelo většinu nácvíků v měsíci duben, jsme neměli tolik možnosti si vše natrénovat tak, jak bychom chtěli a potřebovali. Naštěstí si všichni stihli vyzkoušet své úkoly pro tuto soutěž a i s novými posilami jsme vyrazili.

Jelikož se jednalo o obvodovou soutěž, soutěžilo se ve více disciplínách, než na běžných pohárových soutěžích. Konkrétně se jednalo o štafetu 4x100m, štafetu 4x60m, štafetu požárních dvojic a požární útok. První v pořadí pro nás byla štafeta 4x100m, kterou běželo všech 9 členů našeho družstva. Při prvním pokusu se nám bohužel drobnými chybkami podařilo nasbírat trestné body, což nás nakonec ale vůbec nemrzelo, jelikož druhý pokus jsme zaběhli čistě a v této disciplíně skončili na krásném 4. místě z 10 družstev v kategorii mladší.

Pěknými výkony jsme pokračovali i v druhé disciplíně, štafetě 4x60m, kde jsme se s časem 70:88 umístili taktéž na 4. místě a vypadalo to pro nás velmi dobře, jelikož nás už čekaly jen disciplíny, které jsme měli pořádně natrénované i z předešlých sezón.

Osud tomu však chtěl jinak a náladu nám zkazila hned další disciplína, štafeta požárních dvojic. Zbytečnými trestnými body jsme si pokazili jinak pěkně zaběhnuté časy a spadli tak z průběžného 4. místa. Problémy nás bohužel doprovázely i při poslední disciplíně, požárnímu útoku, kdy jsme kvůli rozpojené hadici nezaběhli čas, který se nám dařil na tréninzích bez problémů.

I přes drobné problémy však všechny děti předvedly výkony, které nás mile překvapily, především tedy na prvních dvou disciplínách. Ze soutěže jsme nakonec odjížděli se 7. místem z 10 družstev v kategorii mladší a už se těšíme na další pohárové soutěže, kdy se budeme soustředit jen na štafetu dvojic a požární útok a napravíme si tak nezdary z této soutěže.

Výsledky soutěže: vysledky_obvodove_souteze_mh_2016.pdf