Pálení čarodějnic 2017

Pálení čarodějnic v Zubří již začíná psát svou historii. V neděli 30. dubna se uskutečnila tato akce již po páté. Počasí se na venkovních akcích nedá nikdy předvídat o to víc v dubnu, kdy je počasí aprílové. Ale již potřetí za sebou v řadě nám počasí přálo.

Proto se také v místním klidovém centru sešlo tolik účastníků, kteří mohli shlédnout taneční vystoupení Ma cherie, štafetu dvojic mladých hasičů a také mohli slyšet zpívané pohádkové písničky v podání Venduly a Terezy Smočkové a Pavla Bruse, Matyáše Juříčka, který se představil zpěvem a hrou na kytaru a v neposlední řadě mohli účastníci shlédnout pohádkové vystoupení Kráska a zvíře Divadelní SPONY. Děti se mohly radovat z připravených soutěží a skákacího hradu a ty děti, které přišly v maskách čarodějnic byly patřičně odměněny.

Co by to ale bylo za pálení čarodějnic, kdyby se žádná neupálila? V podvečer tak hasiči učinili, zapálili vatru s čarodějnicí a odehnali tak na další rok všechno zlé. Hasiči se také postarali o oku líbivý akt – ohňostroj, kterým byla akce ukončena.

Akcí provázel a hrál skvělý DJ eMPea, o zvuk se postarali Michal Fiurášek a Gabriela Hanáčková. Všem zúčastněným moc děkujeme, doufáme, že jste byli spokojeni a že se příští rok na vás můžeme těšit znova.

Závěrečný ohňostroj

Štafeta dvojic mladých hasičů (přípravka)

Zájezd na hasičskou pouť na Svatém Hostýně 2017

V sobotu 29. dubna 2017 jsme se s našimi členy zúčastnili tradičního zájezdu na hasičskou pouť na Svatém Hostýně. Zde jsme se

I přes dlouhodobou nepřízeň počasí jsme se zúčastnili téměř s plným autobusem a užili si krásný výlet.

Požár trávy u rybníků – Planý poplach

Dne 22. 4. 2017 v 20:15 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána požáru trávy na ulici Hamerská. Současně byla na místo vyslána HZS Zlk Val. Mez. Po příjezdu na místo události nebylo nalezeno žádné ohnisko. Jednalo se o planý poplach. Jednotka se vrátila v 20:58 na základnu.

Námětové cvičení Staré Zubří

V pátek 21. 4. 2017 jsme se zúčastnili námětového cvičení okrsku v dálkové dopravě vody. Cvičení se konalo na Starém Zubří.

Požár sazí v komíně

Dne 10. 3. 2017 v 19:51 byla JSDH 1 Města Zubří vyslána požáru sazí v komíně na ulici Hamerská. Současně byla na místo vyslána ZHS Rožnov pod Radhoštěm. Jednotka se vrátila v 21:30 na základnu.