Archív aktualit

Mapa meteorologických výstrah


Přehledová mapa nebezpečných meteorologických jevů

Hlášení pálení

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Ohlásit Ohlásit plánované pálení online

Důležitá telefonní čísla

112 - Linka tísňového volání
150 - Hasiči
155 - Záchranná služba
158 - Policie

Partneři

Pálení čarodějnic 2017

Pálení čarodějnic v Zubří již začíná psát svou historii. V neděli 30. dubna se uskutečnila tato akce již po páté. Počasí se na venkovních akcích nedá nikdy předvídat o to víc v dubnu, kdy je počasí aprílové. Ale již potřetí za sebou v řadě nám počasí přálo.

Proto se také v místním klidovém centru sešlo tolik účastníků, kteří mohli shlédnout taneční vystoupení Ma cherie, štafetu dvojic mladých hasičů a také mohli slyšet zpívané pohádkové písničky v podání Venduly a Terezy Smočkové a Pavla Bruse, Matyáše Juříčka, který se představil zpěvem a hrou na kytaru a v neposlední řadě mohli účastníci shlédnout pohádkové vystoupení Kráska a zvíře Divadelní SPONY. Děti se mohly radovat z připravených soutěží a skákacího hradu a ty děti, které přišly v maskách čarodějnic byly patřičně odměněny.

Co by to ale bylo za pálení čarodějnic, kdyby se žádná neupálila? V podvečer tak hasiči učinili, zapálili vatru s čarodějnicí a odehnali tak na další rok všechno zlé. Hasiči se také postarali o oku líbivý akt – ohňostroj, kterým byla akce ukončena.

Akcí provázel a hrál skvělý DJ eMPea, o zvuk se postarali Michal Fiurášek a Gabriela Hanáčková. Všem zúčastněným moc děkujeme, doufáme, že jste byli spokojeni a že se příští rok na vás můžeme těšit znova.

Závěrečný ohňostroj

 

Štafeta dvojic mladých hasičů (přípravka)